Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamoření terárií, co to je? Pomoc prosím :/

Objevilo se mi to ve všech teráriích, má to prodlouhlí tvar o velikosti špendlíkové hlavičky a šedou barvu. Myslím že to jsou chvostoskoci, ale nesetkal sem se s tím takže chci mít jistotu co s tím, dost mě to štve 3-[, ikdyž to může být neškodné. Fůrt to sebou mrska, myslím že i skáče, vždy když vyměním vodu je to tam zas, utopené a živé, je to i v lignocelu, prostě všude. Proto se obracím na vás děkuji moc za odpovědi. :puff::beer:

Ne nejsou. Ale zbavuje se jich těžko, musel bys všechny substráty vysušit, nebo přepéct v troubě. A stejně by se asi zavlekli znova, až bys tam vrátil pavouka nebo štíra, páč by asi nějací ulpěli na něm...než se jich zbavovat je jednodušší se s nimi smířit. Ale pravidelným odstraňováním výkalů atd se dá jejich výskyt omezit na minimum, pokud teda nechováš na hrabance atd...živí se organickými zbytky a daří se jim ve větším vlhku.