Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů - Pantherophis obsoletus

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, kolik cm by měl přibližně měřit téměř pětiletý samec Pantherophis obsoletus quadrivittatus, a kolik let se vlastně tento(pod)druh dožívá (vaše vlastní zkušenosti?). Dále ještě, jak velké terárium by bylo ideální, nyní je v 80x40x50 cm (d,š,v)), a co si myslíte o hoblinách jako substrátu? Díky za případné rady/odpovědi.:)

110 - 180 cm. Uvádí se i jedinci delší než 2 metry.
Kolik se dožívá? V zajetí tak kolem 17 - 18 let. Běžně i přes 20. Nejdéle žijící exemplář v zajetí žil údajně déle než 30 let. Ale tomu bych moc nevěřil. Nebral bych to za ověřenou informaci.

Hobliny, noviny,... ok. Hlavně ne lignocel. Osobně bych k nim dal nějakou hrabanku nebo směs rašeliny s pískem. A nějaký vlhký kout třeba s rašeliníkem.