Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem andulka- nemnoží se

Dobrý den máme 2 páry andulek 1 samičku ve věku asi rok samečka ve věku čtyř měsíců a pár vě věku 1.5 roku a spolu s nimi je ve voliéře papoušek zpěvný.
Andulky mají dvě budky ale nechtějí snést vajíčka čím to je?

Děkuji adam

1) Nedoporučuje se mít ve voliéře páry dva, buď jeden nebo tři.
2) Kdo se má pářit? určítě ne sameček čtyřměsíční
3) dvě budky je málo, měly by si vybrat, takže bych jednu přidala
4) lichý papoušek jim tam může vadit.
5) Jak je velká voliéra?
5) Bůh ví, jestli jsou to vůbec páry,protože asi moc zkušeností s chovem mít nebudeš...

sežeňte si knížku od Zdeňka Vegera: Chováme andulky
základní krmivo pro anče je :
1) 1 - 2 díly lesknice
2) po 1 dílu pros - žluté, červené, zelené
3) 1 díl nahého ovsa
dále hodně zeleného, nejlépe celé drny trávy i se zemí, ptačinec, pampeliška atd...
v misce písek + vaj. skořápky , na pletivu sepiovka , občas třeba dět. piškot, tvrdý rohlík
anče jsou schopni rozmnožování od 3 měsíců (to 12 leté děti taky :-(), ale nedával bych do chovu mladší než min 10 měsíční, lépe roční
při odchovu potom vaj. směs, i když někteří "množiči" je nechávají jen na zrní :.(
rovněž můžete podávat vše i naklíčené :-)

PS. zpěváka dejte jinam

Nezlobte se na mě, ve 3 měsících dospělí nejsou, alespoň ne k páření , toť můj názor. Jak tak ale čtu tu stravu, tak to může být jedním z důvodu. Doporučuji Deli Nature 51, nebo Beduco DN5 nebo alespoň naklíčené a máčené. Důležité taky je, jak je ta voliéra velká.Pro zpěváka je pak taky nutná dost vysoká budka..