Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trioceros ellioti

Potřebovala bych poradit s chovem triceros ellioti. Jaký je podle vás minimální rozměr pro jednoho? Mám trochu problém s nočním poklesem teplot. V noci se teplota v místnosti, kde mám terária, pohybuje okolo 23-25°C. V místnosti je klimatizace, ale ta celou noc být puštěná nemůže. Jak moc, je tedy duležitý noční pokles teplot? Předpokládám, že větráček k tomuto druhu, asi není příliš vhodný.
Kdyžtak bych se musela podívat po jiném chameleonovi. Moc děkuju za odpovědi.

Moc děkuju, přeměřila jsem terárium a přišla jsem na to, že velikost toho menšího je 50x20x40cm (spletla jsem si ho s jiným). Je to dobrý rozměr? Kolik by jich tam tak mohlo být? Nevím jestli to pro 1,3 není malé. Nešlo by 1,1 ale zase nechci, aby samec nějak obtěžoval samici.

Uroboros: Souhlas:-)
Klaudiee: to terárko je pro trio OK. když ho necháš hustě zarůst rostlinami, nebudou se v něm rampíci navzájem stresovat. Hlavní ale je, abys měla vyřešené odvětrání. Pokud jsou jemeňáci a pardalisové citlivky na dostatečnou cirkulaci vzduchu, tak u rampíků to platí dvojnásob. S importy bývají samozřejmě problémy, jsou tam častější úhyny. Z těch cca šesti kusů, co jsem si zhruba před rokem a půl pořídila, mi zbyli jen ti jediní dva samci, všechny samice odcházely postupně jedna po druhé. Přeprava jim asi dost naložila (vím, jak to vypadá, když se otevře bedna s chameleonama, i jinýma zvířatama, co přišly z Afriky - dehydrovaný zvířata nacpaný ve zmuchlaných a špinavých PET flaškách, který ty mašukulumbové našli někde na skládce apod.), stačilo pár snůšek a byly úplně hotové. Důležité je nechávat si ze začátku všechna mláďata, aby měl člověk nějaký kvalitnější chovný materiál, odchovy už pak drží bez problémů.

Moc děkuju za rady. Větrání je na celém stropě, levý bok celý, pravý cca 10cm a ze předu prožek větrání cca 5cm. Snad je to dostačující. Ještě se chci zeptat, jestli jim vadí větráček, který by byl zaplý jen přes noc (chráňený tak, aby se k němu nedostali). V noci nevím jak dostatečně chladit terárium. Z několika článků jsem si přečetla, že nepotřebují výhřevné žárovky. Je to možné? A vitamíny stačí stejné jako pro jemeňáka? Ještě bych se vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké vaše odchovy na prodej :-). Moc vám děkuju za všechny rady, rampíci jsou vážně úžasní :-D

Co se týče pozadí, tak já u nich žádné nemám a myslím si, že je to jedno, jestli bude světlý, nebo tmavý. Větráček určitě NE. Výhřev nepotřebujou, stačí dát nad terárko obyčejnou bílou zářivku kvůli kytkám a na celkové dosvětlení...vitaminy a minerály klasika, jako u jiných druhů chameleonů, jen s rozdílem, že rampíci nepotřebují dotovat tak moc, jako třeba jemeňák a pardál.
Odchov vyfrčel tak před dvěma měsíci, takže nemám nic...