Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost

Zdravím ! mám jen takovou drobnost .. můj chamík mi připadá celkem malý, mám ho asi od poloviny října je to sameček a na dýlku má +-33cm není to málo ? když dospívají v roce života a mají mít do 65cm ?

Stejně jako lidé jsou i chameleoni různě velcí. Jeden z mých chamíků má jen 48cm a to mu jsou 4 roky. Potom také záleží na podmínkách. Bylo by potřeba je lépe popsat. Velikost chameleonů záleží i na světle, velikosti terária, vitamínech... Pomohlo by, kdyby jste napsal podmínky v jakých ho chováte a přibližný věk chamíka.

světla má dostatečně, velikost je taky dostatečná, a vitamíny vyhovující, věk .. od poloviny října což máme asi 7 měsíců

Světlo:
žárovka výhřevka 60W PHILIPS teplota na výhřevné větvy něco kolem 45°C asi 30cm vodorovně od výhřevky přesně 30°C
Světlo zářivka 20W=jako 100W žárovka PHILIPS
Reptile UVB 100 ExoTerra tropical 13W

Velikost terária:
V125xš80xh43

vitamíny:
NutriMixRep-Doplněk krmiva pro plazy s nižším obsahem vápníku
Bioveta PLASTIN

rostliny:
Ficus benjamina
2x voděnka
2x ficus pumila

rosím 2-3x týdně
krmím skoro každý den když zrovna nedojdou cvrči nebo nejsem doma
větví má dostatek !

DOTAZY ?

jj často dávám i něco jiného ale švábů se bojim aby nezrdhli a hlavně je nemám kde koupit a sarančata jsou asi ještě veliká.. ale jak vidím venku něco co se hejbe nebo jenom stojí a má to nohy tak hned beru včera večer jsem chytil zvláštního pavouka vůbec nevím jestli neni nejak jedovatý ale mám to tady v krabičce kdyžtak přihodím foto

Švábu se neboj.
Já osobně kupuju Šváby Argentické občas a ti nedokážou lést po skle a jsou velmi společenští takže když ti utečou tak se ti nenamnoží a navíc navolno v domě/bytě stejne uhynou.
A co sem postřehl tak chamíkovy daleko víc chutnají než cvrčci akorat šváby nejsou tak aktivní tak je dávam do krmítka světlé barvy ať je má na očich at pak nemusim hledat mrtve švaby v substratu :)

Ideálně žádnej zverimex a všechno - i cvrčky - objednávat, i pro jednoho chameleona se to vyplatí (dospělí cvrčci od solidního dodavatele ti doma měsíc vydrží a i s poštovným je úspora pořád velká).
Ale se švábama bych to tak nehrotila, spousta chameleonů je ani nechce.. Pro spestření spíš třeba sarančata, těma pohrdne málokdo a jsou pro chameleony i vhodnější..