Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský

dobrý den, mam chameona mam mlade v akvarku a zatím tam nemám to UV svetlo a bojim se o nej aby se mu kvuli tomu že nebude vstřebavat ty vytaminy neco nestalo tak do jake doby bych ho mel nejdíve pořídit? zatím ho krmím a mam na dni akvárka hlínu co se dáva do kvetinaču a bojim se aby se mu neucpali střeva protože sem vydel z asi 3x jak si bere i s potravou kus te hlíny za odpovedi děkuji
Změna předmětu, původně: chameleon jámenský (Radar14)

Měl bych také jednu otázku, již jsem se zde jednou ptal ale pro jistotu ještě jednou, pokud budu mít mládě chameleona v teráriu 80x70x120cm a udělám mu ho maximálně přehledné tzn. bez substrátu a jen pár uzoučkých větviček do výšky např. 50cm, světlo dám samozřejmě níže.

Může tam být nebo nikoliv? Nebo mám pro jistotu koupit ještě jedno menší?

EDIT: Doufám že mláděti nevadí 70W Solar Raptor výbojka s předřadníkem? Aby se neupekl... :-)

Děkuji za reakce

predpokladam ze v terariu bude nejaky high end pozadí... takze kdyz to vyvetvis treba jen do pulky tak ti cham stejne poleze az nahoru.. a nevim jestli raptrka ktera bude nad terarkem(?) dosahne tak nizko.. pro mlade bych zvolil mensí terarium.. nebo koupil obyc plastovej box... dal tam jen reptiglo a cest.. az bude vetsí..tak ho s klidnym svedomim presunout do velkyho.
p.s vís proc je zidle pro díte mensí nez ta pro dospelé?...

Bohužel, po tom co jsem zde přečetl asi všechna témata týkající se pozadí tak jsem se přes polystyrén a kůru dostal k holým OSB deskám které akorát nalakuji a natřu na světle zelenou. Raptrka a zářivka budou přímo v terárku, aspoň tak jsem to plánoval. Asi máš pravdu, pořídím něco menšího a v tom velkém alespoň s předstihem rozjedu nějaké živé rostlinky. A k té židli, určitě by se dala vytvořit nějaká polohovatelná univerzální židle která bude jak pro dítě tak pro dospělého :-D

Hele já bych to s tim terárkem možná tak nehrotila.. Jako velký to je, ale pokud to zařídíš tak, jak jsi psal, tak si myslim, že by to fungovat mohlo, jemeňáci zase takový extrémní drobečkové nejsou a rostou relativně rychle.. Jen bych možná pro to mládě zvážila nějaký reptiglo místo výbojky, aby se ti fakt nestalo, že se k tý raptorce nějak vyškrábe, pokud to budeš mít vevnitř. Pro dospěláka pak určitě výbojku nad terárko..
Hondě zdaru ;)