Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Larvy u cvrčků

Teď jsem čistil cvrčky a všiml jsem si jakoby pohyblivých nožek cvrčků. Si říkám, že je to blbost a byla. Při větším průzkumu jsem zjistil, že to noha není, ale vypadá to na larvu. Čeho však? Byly na platech od cvrčků, které jsem kupoval cca před 2 týdny od pana Hájka (http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/2257583/cvrcci/). No hrůza, diskuzi o tom (kterou založil Hájek) si můžete přečíst zde: http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/nemodforum/ r/detail/1744436/reklamace

Mě však zajímají ty larvy. Děkuji za odpovědi.

zřejmě larvy mušek, kterýma si zamořil chov zavlečením v krmnému hmyzu kde kdo (vč. mne)...imaga jsou takové drobné hnědé mušky, pěkný svinstvo. Tyhle larvičky se vyvíjejí v organických zbytcích, ale napadají i zvířata, když mají někde ranky (včetně novorozených mláďat, těm napadají ještě neuzavřené pupíky).

Drží se v bednách s hmyzem, pokud tam jsou nějaké mrtvolky...takže živé cvrčky vychytej a dej do čisté bedny na čistá plata, aby tam nebyly žádné mrtvolky. Ty pravidelně odstraňuj. A bordel ze dna bedny včetně plat spař horkou vodou, než to vyhodíš, aby se ti tam ty mušky někde nevylíhly. A bednu po těch cvrčcích taky vymyj horkou vodou.

larvy potravinových molů vypadají uplně jinak- jako klasická housenka, ne jako tyhle muší larvy. A navíc i předou pavučinky, to tyhle larvy ne...larvy molů krom toho že znehodnocují krmení a dospělí moli pak prudí jak lítají, tak jsou relativně neškodní. To tyhle mouchy jsou pěkný svinstvo, co ohrožuje i zvířata.