Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ježek bělobřichý - šupinatá kůže

Zdravím. Potřebovala bych radu ohledně ježečka. Mám ho doma už týden a všimla jsem si, že mu občas vypadne pár bodlinek a čím dál tím častěji se škrábe :( Na internetu jsem se dočetla, že jsou to docela možná roztoči, ale před návštěvou veterináře jsem se chtěla poradit ještě s nějakým odborníkem na ježečky. Jak nejlépe a čím tedy odstranit roztoče? Budu vděčná za každou radu. Děkuji

jak je starý? Pokud je to odstavené mládě, tak zřejmě akorát mění bodliny. Někteří ježci je vymění bez sebemenších problémů, u jiných to provází mírné olupování kůže a svědění. To je ale normální a za pár dní to samo přejde. Ale pro jistotu ho stejně prohlídněte kvůli roztočům, roztoči by měli být vidět v bodlinách jako drobné pohybující se tečky (červené nebo černé). A často je na sobě najde i majitel v podobě pálících červených štípanců hlavně v oblasti třeba gumy spodního prádla.