Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dnešní a následné vysoké teploty

Zdarec lidi,

prosím vás, mám od listopadu Iguana Iguana, vše je OK a za to jsem rád. Nicméně, včera a dnes jsou neskutečné vedra a 100W žárovka, která produkovala světlo a teplo nyní nesvítí, protože je přes den i bez této žárovky přes 30 stupňů v teráriu ( digitální 2 měřiče ukazují v levém horním rohu přes den 32,5-33 a v pravém dolním cca 30stupňů). Svítí tedy pouze denní svícení a UVB žárovka. Celý den je terárium na světle, světla je tedy dost ( nemyslím tím celé na slunku ), ale nemůže mít něčoho málo, díky tomu, že to teď díky velké teplotě nesvítí ? Díky za rady všem :)

Terko je vysoké 100cm, délka 120cm, hloubka 80cm. Co se týče ranních hodin, tak se na chvíli tepelné zdroje spustí než teplota vystoupne na 31 stupňů, pak se vypínají ( beru senzor cca 20 cm od dna ). Nepotřebuji z něj mít škvarek než přijdu domů :) tak pokud někdo přijde na něco jiného nebo zásadně protí, dejte mi vědět, je to naše první léto :) a nepočítal jsem s tím, že tam bude taková teplota přes den i bez tep. zdroje. Ještě jednou díky !

abych se přiznal tak jsem trošku zmatený, legovi svítím tak jak vždycky je to velký problém v těchto vedrech ??
jediné čeho jsem si během posledních dní všiml, tak že trošku míň žere, ale to tak měl vždycky když se svlékal
svítím 13 hod jak výbojkou tak zářivkama, větrání po celé šířce a délce stropu

v pravém dolním rohu je vidět to dolní větrání

Nevim jestli jsem to napsal dobre,na tech 40-42 stupnu to ma od zacatku nastavene, ted jak byly ty vedra tak jsem to nezmeril
Legos i v tech vedrech vetsinu casu travil pod vybojkou
Od brezna co je v tomto novem terku a zmenil jsem mu dobu sviceni,tak roste jak z vody,ma 10 mesicu a meri odhadem kolem 70 - 75 cm,nevim jak je to podle tabulek,ale podle me je to dobre

u nás v ten den bylo kolem 30 C
samotné terárium je vysoké kolem 120 cm, lego chodí na dno terária ale jen na wc a pak se hned chodí vyhřát a nažrat

zneužiji vlákna na dotaz ohledně trávení legoše
po celou dobu co ho mám, tak pozoruji jakoby měl "boule" vzduchové bubliny na bocích, vždy tak 1-2
ale po chvíli se bublina jakoby rozleze do ztracena
napadlo mě jestli to nemůže být tím, že než mu dám žrádlo tak ho properu vodou a poté usuším v utěrkách, ale nikdy to zelené nebude tak suché než před opráním
jinak trávení má podle mě dobré, chtěl jsem vyfotit bobek na ukázku, ale zatím není co..
posílám pár fotek těch "boulí"