Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon nechce žrát

Dobrý den,
máme s přítelem půlročního chamíka. Všechno bylo v pořádku, ale najednou přestal otvírat oči. Byli jsme u veterináře, dal nám na oči mastičku a z ničeho nic chameleon úplně přestal žrát. Může někdo prosím poradit, čím by to mohlo být? Přikládám fotku aby jste se mohli podívat jak vypadá. Děkuji za odpovědi :)

K tomu, aby ti někdo poradil, co je s chameleonem, ale stejně budeš muset vložit fotku celýho terárka, popsat, jaký tam má světla atd... protože tyhle potíže s očima, s příjmem potravy atd atd, mívají na svědomí nejčastěji nevhodné podmínky chovu...a mě se teda ten kousek terárka, co je vidět, taky moc nezdá...úplně stačí ten vodopád:x:

Jojo...je to nějakej zakrnělej skrček...ale slečna už asi stejně nenapíše, asi se lekla, že tu po ní chceme fotku terárka, protože to bychom asi koukali :-| Jinak kdyby se sem náhodou ještě vrátila - doporučuju pečlivě pročíst toto: http://tera.poradna.net/q/view/220728-chameleon-je mensky-uplne-zaklady a zařídit se podle toho...věnovala bych pozornost zařízení terária (světla, větrání,...), krmení, podávání vitaminů a minerálů...no, zkrátka asi všemu.

Ano, jemenský chamík je velmi náročné zvíře...ale jen pro ty, kteří neumí číst nebo nedokáží používat zdravý rozum. Pro zbytek je to zvíře na chov naprosto snadné a bezproblémové.

Tak diky ze jste poradili... misto toho aby jste rekli co a jak tak vsichni jenom kritizujete.. navic chameleon je porad aktivni lozi po celem terarku, tak myslim ze se mu v nem libi... jen proste posledni 3 nebo 4 dny vubec nezere... ale s tim mi asi teda nikdo neporadite, kdyz jsrm se puvidne ptala jen na tohle...

Již hodně lidí Vám tu psalo, ať nafotíte a popíšete terárium a způsob chovu. V tom bude pravděpodobně spočívat největší problém. Prozatím jste to neudělala. Tudíž Vám nikdo nemůže dále radit. Nikdo tu nemá věšteckou kouli. A pokud ano, neumí jí použít. ;-)

tak vsichni jenom kritizujete.

Chameleon nepřijímací potravu to v zajetí činí v drtivé většině případů právě kvůli nevhodným podmínkám. Pokud to chcete zlepšit tak musíte upravit=zlepšit ty podmínky. Takže kritika je oprávněná a zároveň je to i rada co dělat.
Už jste aspoň vyndala z terária ten vodopád?
Tipuju, že ne. A přitom to pravděpodobně bude jeden z důvodů špatnýho stavu toho zvířete.

lozi po celem terarku, tak myslim ze se mu v nem libi

To je spíš známka toho, že se mu tam právě moc nelíbí a zoufale (a marně) se snaží najít místo s nějakejma pro něj vhodnějšíma podmínkama.

jen proste posledni 3 nebo 4 dny vubec nezere

Protože není ve vhodném prostředí. Pokud v něm nebude tak nebude ani žrát.
Jen tak mimochodem si zkuste najít na netu fotku zdravýho dospělýho (na půl roce je v podstatě dospělej) jemeňáka a zkuste ho porovnat s tím Vaším poloutrápeným chudákem...

ale s tim mi asi teda nikdo neporadite, kdyz jsrm se puvidne ptala jen na tohle...

Ve všech odpovědích radu máte.
Je Váš problém, že se tou radou nehodláte řídit a kvůli svému uraženému egu necháte to zvíře padnout.
Ještě jste ani nebyla schopná nebo ochotná dát celou fotku terárka a popsat pořádně podmínky chovu, bez kterých se radí jen těžko.