Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jem. močovina

Zdravím ve spolek

Mam 3 a pul měsičního samce Chamika a doposud nebyl problém.

Terarium dostatečně velké, dost větví a rostlin (nejedovatých), žravost a aktivita dobrá, jako doplňky stravy nutrimix calci plus a čistý vápnik,UVB záření dodávano zkrze Reptile uvb 100 25W + slunění na okně

A teď k problému.
Začal jsem ho v poslední době dávat slunit na okno (na dracéně) a jelikož se před sluncem neschovává do stínu tak se chladí otevrenou tlamičkou tak jsem ho pro jistotu začal více hydratovat stříkačkou, ale teď poslední dva dny při pravidelném rannim vylučovaním zprva vylučuje čirou mazlavou kapalinu (jakoby nezahuštěná močovina) poté už klasicka pěkná, bíla , pevná močovina (ale menší množství) a poté normální trus.
Všude se píše pouze o řidkem trusu, ale nic o močovině tak by mě zajímalo, zda-li je problém ve velkém příjmu tekutin a nebo v něčem jiném.
Přiložil bych i foto ale čirou mazlavou kapalinu fotit je nesmysl :D

Předem diky za reakce

Stinne místečka má ale nechodí na ně :) když jsem si nastudovaval o jemeňacích tak jsem se vickrat setkal s tím, že někteří jednoduše se neschovavaji ale chladí se pouze jako psi dýchanim zkrze otevřenou tlamičku. Tak dneska žádna voda a uvidim zítra po noční jestli to odezní popřipade jestli bude té řídke močoviny méně.jinak díky za reakci

je pravda že je to líný tvoreček je to spíš takový blbeček když ho vždy sleduji :D ale to vodu bych omezil .. má tam nějakou rostlinu ? předpokládám že to je jako voliéra jen z pletiva ? tak bych tam hodil nějakou kytku co vám dome leží třeba voděnku ta je dobrá a rosil bych jí od se napije sám