Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trochu z jiného soudku, kočka a štěně, prosím o radu.

Zdravím, prosím o radu. Dnes jsme si domů přinesli dvouměsíční štěně, ale naše kočka na něj nereaguje dobře. Ježí se, vrčí, když štěně přijde blízko, tak zaútočí. Co můžeme udělat pro to, aby si na sebe co nejdříve zvykli? A jak dlouho takové zvykání může trvat? Kočka byla doteď paní domu, tak asi bude i hodně žárlit. Předem děkuji za všechny rady.

To je normální reakce kočky a časem se to samo srovná...kočka ho teď bere jako hrozbu, takže se brání. Až časem zjistí, že to štěně zas taková hrozba není, tak toho nechá. Ikdyž se teda dá připravit na to, že vám tam možná bude provádět nějaké protesty ve formě třeba močení kam nemá atd. Kočce se víc věnujte, aby si nepřipadala odstrčená a sesazená ze své pozice paní domu. A dejte jí čas. Ze strany štěněte to bude v pohodě, to si na kočku zvykne rychle. A jaký pak budou mít s kočkou vztah už záleží na povaze té kočky. Buď se se psem zkamarádí a budou parťáci, nebo ho prostě bude ignorovat.