Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis - nežere

Zdravim. Za posledni tyden sezral tak dva tri cvrcky. Nechce zrat ani moucne cervy, po kterych se mohl utlouct. Zkouseli jsme mu dat i sarance, ale nic. Svabu si take nevsima... Bobek hodi tak jednou za dva dny. Ale vubec neroste. Je mu sest mesicu, ale v tele ma tak 10 centimetru. Rosime dvakrat trikrat denne, sypeme vapnik a jednou tydne reptivit. Fotky terarka a chamika jsem nahraval uz spoustukrat a od minula se skoro nezmenil.

Dalsi problem je, ze chvilemi "mrka" a pritom se mu vybouli kuze u oka do takove divne bubliny. Udela to nekolikrat za sebou a zase nic. Nepodarilo se mi to vyfotit. :( Mam o nej strach. Nemame pristoupit k nucenemu krmeni?

To oko bych neřešila, občas tohle dělají...

Nucený krmění u chameleonů jednoznačně NE. Pár dní mu nic nenabízej, a pak zkus neobalený krmení. Pokud máš podmínky pořád v pohodě a chameleona zbytečně nepsychuješ, tak to holt prostě může bejt nevydařenej kousek, občas se takovej bohužel vyskytne...