Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pes se bojí štěněte

Dobrý den,
Omlouvám se, vím že sem to nepatří, ale určitě zde je mnoho pejskaři.
Ve čtvrtek nám bohužel umřel 12ti lety yorkshirsky teriér. Máme ještě 3 roky starého psa stejne rasy. Max(ten mladš)byl vždy submisivní a respektoval toho staršího. V patek jsme si hned koupili štěně v obavách, aby se Maxovi nestyskalo, protože nikdy nebyl doma sám. Vždy tam mel toho staršího. Jenže Max se štěněte bojí a nejde k němu blíž než na metr a když se proti němu štěně rozběhne a chce si hrát, tak Max hned uteče. Nevadí, jen prostě kus odborné. Chci se zeptat, jestli mu máme dat čas nebo to takhle bude pořád? Jestli by se ho měl bát porad, tak dáme štěně k babi. Předem děkuji za odpověď.

Hlavně Maxe nechlácholte a neutěšujte, pokud bude projevovat ustrašené chování před štěnětem. Tím toto nežádoucí chování jen posílíte. Ale rozhodně mu dejte čas, zvykne si. A neodstrkujte ho kvůli tomu malému. Ať vidí, že je pro vás jednička a nechcete ho vyměnit. Zkuste jim najednou dávat pamlsky, voďte se spolu na procházky. Přehnanou agresi za žádnou cenu netolerovat! Agresivní může začít být i štěně, pokud uvidí, že se ho pes bojí a navíc mu budete nadržovat, takže pozor na to! Drobné psí šarvátky neřešte, jsou smečka, ať si to vyříkají :-)