Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měkká helma samce ch. calyptratus

Ahoj,

včera jsem zjistila, že samec (NZ 1/2014, 59g)má měkčí helmu (tvar deformovaný není), než míval. UVB mu svítíme, vitamínujeme Nutri Mix Rep Calci Plus. Prosím o tipy, čím by to mohlo být, jestli třeba neobalovat nějakou dobu jen v drcené sépiové kosti. Prosím skutečně jen o rady... Terárium má plné větví, rozmezí teplot má taky vhodné a UVB má taky.

Těřko říct, ale každej den ho rozhodně nešikanuj. Prostě mu každý krmení sypej zlehka vápníkem (překvauje mě, že to teď neděláš), plus tak jednou , max dcakrát tejdně přidej trochu toho nutrimixu (popř. jiný vitamínový směsi). A zbytek nech na něm.

A UVB mu kup 26W.