Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s tělem/kůží uhynulé korálovky

Zdravím,
ráno jsem pod hranou misky s vodou objevil přimáčknutého hada (viz fotka krku), bohužel už mrtvého (večer při rosení ještě žil).
Je to asi 50-60cm dvouletý samec z páru Granit L.m. mexicana sibling. Aby se to nestalo i dalším mým chovancům zajistím a není třeba to řešit. Oba hadi pod ní lezli už od začátku a nikdy nebyl problém. Samec byl proti samici znatelně menší, takže ikdyž používám lehké petriho misky, tak měl při tom každonočním řádění asi smůlu.

Otázka je co s tělem. Myslíte že má smysl takhle malého, ale relativně hezky barevného hada stahovat z kůže či nakládat? Pracuju v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, takže mám k dispozici různé chemikálie, technického skláře který mi může vyrobit hezkou nádobu a podobně. Had je v mrazáku a má u sebe kostku suchého ledu, takže nějakou dobu vydrží fresh, ale rád bych ho "zdělal", popřípadě zlikvidoval co nejdřív. Kdyby měl o mrtvolku někdo zájem na pitvu či nějaké vědecké účely, rád ji poskytnu. Jsem z Prahy.

Díky za případné odpovědi a rady.

Zdeněk

u těhle menších druhů je lepší je naložit celé, než stahovat...pokud máš skláře, co ti vyrobí nádobu podle představy, tak si nech udělat nějakou pěknou se zabroušeným hrdlem a hada do ní nalož, do lihu. Pokud nebude stát někde na slunci, tak vydrží pěkný roky v nezměněné podobě.

Pokud ho teda nechceš poslat Eláfce na studia.

Díky všem za odpověď.

Na studia bych ji dal, ale čekat takovou dobu se mi moc nechce.

Auri, stačí tedy hada dát do lihu? Kolega mi někde našel návod, kde se má nejprve na 2/3 dny naložit do 10% roztoku formaldehydu a až potom do 60-70% ethanolu. Nevýhodou je prý, že rozpouští tuk, ale měly by se zachovat barvy.

Flašku už mám hotovou, chemikálie připravené, had v mrazáku vypadá pořád stejně, tak bych se do toho rád pustil.