Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený, nové terárium

Ahoj, v práci máme leguána zeleného a ten žije v dost špatných podmínkách: malé "terárium", žádné větve pro lezení, nízká vlhkost vzudchu. Po delší době urgování na vedení mi byl uvolněn rozpočet cca 10 000,- na stavbu a zařízení nového terária. K tomu bych měl pár dotazů.
1.) Jak velké terárium? Prostorový limit je 5x2x2metry (dxšxv).
2.) S bazénkem nebo bez?
3.) Jaké osvětlení a kolik? Moje představa je 3x-4x lineární zářivky na osvícení terária, 1x UVB výbojka 75W?
4.) Mohu do terária dát rostliny v květináčích? (nesežere je?)
5.) Kam s tou potvorou na 14 dní kdy mu budu muset zrušit původní terárium a na jeho podstavci začít stavět nové.
Jinak leguán je starý 7 let, délka 1,3 metru a ocas stále původní.
Do terária hodlám koupit nějaký rosící systém aby byla udržována vyšší vlhkost vzduchu.

Ahoj, 10 000,-je asi málo, teď jsem si nechal postavit osb terárium 2,5m x 2,30m x 1m (dxvxh)a dal jsem 6 000,-, to nemám ještě zaskleno. Určitě bych dal bazének, nejlépe s vypouštěním, lepší na údržbu. Lineárky budou dobré, ale výbojka 75W málo na takovou velikost, asi bych doporučil alespoň dvě výhřevná místa, záleží, jaká velikost tera bude zvolena a sekl bych tam klidně 160W. Rostliny sežere, musely by být nedostupné, takže lepší zvolit umělé a kam ho uklidit, to už moc neporadím.
Když to sesumíruji, na tu velikost tera, kterou uvádíte padne ten rozpočet, pak připočítat to osvětlení, rosící systém, nebudu při zemi a troufnu si říct, že jste u 20 000,-, s tím co máte v plánu.

Terko bude stačiť aj 3x2x2,ale ak je možnosť takého exkluzívneho priestoru,tak OK
Osvetlenie -
UVB Osram Ultra Vitalux stačí pár hod. svietiť - 1 hod. doobeda,1 hod. poobede
http://www.svetila.com/images/ultra_vitalux_300W_b ox.jpg
Denné osvetlenie výbojka s predradníkom
http://www.terashop.cz/products-page/iwasaki/eye-c olor-arc-par36-150w-flood/
alebo
http://www.terashop.cz/products-page/iwasaki/eye-c olor-arc-150w/
Ohrev
http://www.terashop.cz/products-page/halogeny/hi-s pot-120-100w/
Bazén by bol dobrý,len treba rátať s dennou výmenou vody,alebo kvalitnou filtráciou.Podľa potreby možno bude nutný aj ohrev vody.
Rosiaci systém - ak je možnosť denného rosenia,tak by som do toho neinvestoval.Okúpe sa v bazéne a s vlhkosťou to aj tak netreba preháňať.
Rastliny - možno zničí,možno nie,každý je iný.

Děkuji za rady, po dnešní rozmluvě s vedením se rozpočet na terárium změnil z 10 000Kč na "neomezený". Nebo spíš jednoduše řečeno mi majitel firmy řekl udělej to jak myslíš já ti to všechno proplatím. Konečné vnější rozměry terária schválené vedením budou 3,6 x 2,2 x 2 metry (d x v x š). Celé terárium bude zevnitř polepené 6cm extrudovaným polystyrenem za kterého bude vytvořeno i pozadí a úchyty pro větve na lezení. Tím se zároveň terárium zaizoluje protože v místnosti kde je v zimě klesá teplota pod 20°C.