Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba nového pozadí pro chameleona

Zítra se chystám vyrábět nové pozadí pro svého jemeňáka. Po dřívějších špatných zkušenostech ho chci udělat rovnou v terárku. Jenom nevím jak dlouho vydrží chamík bez osvětlení a jestli ho můžu dát jen do prostorné krabice. Byl by tam max. 2 dny. Zároveň bych se chtěla zeptat, čím je nejlepší pozadí lepit. Budu ho dělat z montážní pěny a na to bych chtěla nalepit světlý písek a trochu mechu. Četla jsem, že to někdo lepil duvilaxem, ale prý na tom písek moc nedržel. Tak prosím o radu
Děkuji

Kdyby bylo hezky tak ho můžu dát ven na nějakou kytku, ale musím ho celý den hlídat. Na noc by v té krabici být snad být mohl, stejně bude spát. Jinák máte nějaký jiný nápad kam ho dát? Docela by mi to pomohlo, protože hlídat ho celý den se mi moc nechce, ale kdyby to jinak nešlo, tak co se dá dělat...
Jinak děkuji za radu.

Já osobně když už bych něco dělala takhle, tak udělám provizorní tera např. z nějakého vyššího plast boxu do něj větrání a žárovku, v krabici bych ho nenechávala, hlavně si myslím, že to bude na dýl než 2 dny, ale to je jen můj nápad, já chamíky nemám a tera teď zařizuji před koupí zvířete

Na svoje první terárko jsem taky dával ve finále písek a přetíral to duvilaxem, ale byl to dost opruz, teď mám tenhle postup - pěnu nebo poliš natřu třemi vrstvami flexilepidla na kachličky, po zaschnutí nabarvím akrylátovou barvou dle fantazie, používám zn. Het Color a ve finále dvě vrstvy laku Sportacrylu, vše se dá koupit třeba v Hornbachu. Ten písek je tam celkem zbytečný.