Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příliš zamlzene terárium !!

Dobrý den, mam problém s tím, že když svému gekoncikovi rozprasovacem postrikam zadni stenu-aby mel co pít, protoze z misky nepije, tak za nedlouho tam neni videt...postupem casu je z terarka kvůli vlhkosti skarede a flekate místo... napadlo me jestli to je kvůli ventilaci ? Mam zadu asi 10 direk o prumeru 0.5cm ...je možné ze to nestaci ? Mohl bych nechat udělat dvířka s pletivem,ale neunikalo by teplo ? Chci mit hezké terárium, dekuji :)))

Pokud se terárium zapařuje, tak je to většinou spojené s větráním. Nenapadá mne ani jiná příčina. 10 dírek o průměru 0,5 cm mi příjde opravdu málo. Gekončíky nechovám, tudíž nevím, jaké mají být podmínky chovu, ale tohle větrání nemůže snad vyhovovat ničemu kromě žab. Byla by fotka terária?

Tak to odvětrávaní je vážně málo . Vzduch by tam měl cirkulovat nahoře aspoň pruh 5cm široký a dole taky . Možná se pletu ale někdo chová gekončíky jen při pokojovce ale fakt to nevím na 100% a mají tam jen jednu žarovku např jen 10-20W jen na lokální výhřev.
Kdyžtak to terárko vyfoť.

Edit: proč sem tak dlouho psal ste první :D