Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení písku na 3d pozadí

jedná se nové terárium pro agamu vousatou.
Vím, mnohokrát se to tu řešilo. Ale hodně lidí = hodně názorů

Jak přilepím na vrstvu lepidla finální vrstvu písku?
Mě nejvíc zajala výroba "kaše" z duvilaxu a písku. Tato kaše se pak naplácá na zatvrdlé lepidlo. Máte s tím někdo zkušenosti?

Používám duvilax D2-červený kyblík (vhodný na lepení dětských hraček)
cca 3 vrstvy= kaše písek,lepidlo/voda,na půlku 1kg kyblíku jsem nasypala cca 10-12 polévkových lžic červeného pouštního písku (barva může být samozřejmě jakákoliv),který jsem ješte tak pěti lžícema zalila vodou.Tím, že je písek tak jemný a tedy jakoby prašný, tak nevytvoří lesklý film.
Jako finální a tedy čtvrtou vrstvu jsem si namíchala ještě trochu lepidla mixem žlutého,bílého a červeného a vytvořila tak jakoby tu skálu,kameny...není to pozadí tak unylý potom.
Přikládám foto,rozměry 120x50x55cm

tak to je super použval jsem epoxid 1200 ale to je strašně složite a je to fakt svinstvo všecko dotoho ulepene a zničene ikdyž si nato davate pozor :D a jak to reaguje na vodu ? roseni vysoke roseni :) at to nepostřikam nebo tak a nezačne to odpadavat :) a když to stuhne je to pruhledne nebo bile ? :) a nezkoušel někdo misto pisku dat lignocel ? :) a diky za rady :)

S lignocelem jsem to zatím nezkoušela,ale tam už bude muset přijít na řadu postup alá nanést vrstvu lepidla,posypat pořádně proschlým lignocelem a eventuelně zamačkat.Tady kašišky ne,výsledek by byl jak když to prošlo krávě hubou.Co se rosení týče,jakože je lepší typ tohoto požadí dělat spíš u pouštňáků a u varana rosím hlavně jen tu hlínu,tak se to dá ale nastříkat vodou ředitelným lakem,který po zaschnutí není rozpustitelný ve vodě a matný ten lak.A le i tak to lepidlo s porosením nemá problém,nesmí se v té vodě vyloženě louhovat :-)