Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - dýchací potíže??

Ahoj, mám dotaz - mám cca. 8 let starou krajtu a tak dva dny pozoruji "občasné otevírání tlamy"....jakoby zívání. Když je aktivní, v podvečer a trochu víc ho ted pozoruju, tak cca. během hodiny to udělá 3x až 6x...asi. Ptám se, jestli to může být nějaký počínající problém a jestli ano, na co si dát popřípadě pozor a co by to mohlo být???? Nikdy dřív jsem jsi tohoto nevšimla, jen po pití....Děkuji. Jinak žere normálně, aktivita taky úplně normální, z nosních dírek nic neteče, ani nijak nesípe....v teráriiu je už rok a půl (v tomto novém)a žádný problém zatím nikdy nebyl. Je pravda, že máme střešní byt a parno je v celém prostoru, což nejde nijak ovlivnit, ale v prostoru tera jsou teploty od 28 do těch 32 přes den...v noci kolem 25 (při velkých parnech vypínám výhřev přes den, aby se tero nepřehřívalo, dle teploměru se snažim udržet teploty kolem 30). Děkuji za každou radu :-)

já si toho před pár dny(bylo hódně velké dusno) všiml u Hroznýšovec duhový, otevřená tlama doširoka-asi pár minut, než jsem ho otevřením dvířek vyrušil a zrychleně dýchal, podle mě už na něho moc velké horko/vzduch, vypnul jsem mu žárovku(vytápění) a tera ochladil rozprašovačem. Aktivita normal, ani náznak slintání, pěny u tlamy NIC takového, had prostě úplně fit. Takže podle mě trošku přehřátý, tou otevřenou tlamou se mu asi dýchá lépe, zkus snížit v těch vedrech teplotu v tera.