Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - spěchá

Dobrý den, moc prosím o radu. Chtěl bych se zeptat ohledně chameleona, jde o samičku, je jí asi rok a půl. V posledních třech dnech se drží spíše na zemi, neleze nahoru na větve, přestala jíst. Zkusil jsem mu koupit šváby a červy místo cvrčků, ale ani to nejedl. Chamík ani nepije. Má boule u zadku a na noze, asi týden až 14 dní. Nevím z čeho to může být a zda - li problémy, které se objevily dnes s tím můžou souviset. Dnes, když jsem se vrátil domů, byl na zemi a měl tmavší fleky na sobě. Nehýbe se, jen občas otevře pusu, začne syčet a nafukovat se, jako kdyby se dusil. Hlavu má položenou na písku a má pořád zavřené oči. Vypadá to, že umírá, ale i tak se chci zeptat, jestli není ještě nějaká možnost ho zachránit. Přikládám fotografie. Předem moc děkuji.

kdy snesla tu neoplozenou snůšku?

Teploty v teráriu se pohybují kolem 27. Svítíme UVB žárovkou,která ji právě včera začala vadit.

A lokální ohřev s vyšší teplotou tam má, nebo svítíte jenom tím UVčkem?

Ono teď už je to ale asi jedno, jak už tu psali ostatní- to zvíře dojíždí a jediná pomoc mu už je akorát zkrátit trápení mražákem.

Tak pokud zadržela vajíčka, tak to už s tou březnovou snůškou souviset nebude, kdyby v ní tehdy zůstaly vajíčka, tak by už tu nebyla delší dobu... Ale mohla si vytvořit další, i když to na ní podle fotek není uplně patrný.

Jestli máš na to žaludek, tak bych doporučovala jí rozříznout. Chápu, že pokud to byl tvůj jedinej a ještě třeba první chameleon, tak ti to asi přijde strašně drsný, ale často je to dobrý poučení - uvidíš, jestli v sobě opravdu nemá vajíčka a pokud jo, tak v jakym stavu, jestli se jí třeba neucpalo střevo (mohla klidně sežrat kus tý kůry, co tam má)... Samozřejmě nějaký případný další změny na orgánech nepoznáš, ale i ty "základnější" věci, co jsem psala, můžou bejt dobrá "škola"...