Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár otázok

1. Chcel by som sa opýtať ako leguánov beriete na ruky keď ho zoberem ja tak dosť škrabe, používate niake rukavice?

2. Môže byť leguán v jedno teráriu s napr. korytnačkou leopardou?

3. Je možne dať v lete leguána do klietky a trávu? že samu nič nestane aj keď ju bude jesť?

4. Aký čistiaci prostriedok používate na umývanie skla v teráriu? ktorý neškodí leguanovi

Dakujem za odpovede :)

všechno podstatné napsala Kája...ale když ho budeš dávat ven, tak tráva by měla být nižší - oni někdy sežerou i dlouhá stébla, která ale spolknou celá a neumí je strávit, takže jim pak po kálení visí z kloaky a musí se opatrně vytáhnout. V opačném případě si totiž legouš o ulpělé stáblo dokáže pořezat kloaku. Takže trávu raději kratší bez dlouhých stébel, ale jinak ji samože žrát může.

A co se týče té "klietky", tak je lepší leguánovi udělat venku nějakou větší voliéru, ze které 1. nemůže utéct, 2. tam bude mít i větev na které může sedět, protože sezení jenom na zemi na trávě je stresuje 3. tam hlavně bude mít i stín.