Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená-jsem zmatený prosím pomoc

Zdravím,dneska jsem si koupil užovku červenou..četl jsem hodně článků,návodů a podobně a jsem zmatený z toho,co kdo píše..
Podklad terárka je převážně z písku+pařez,topný kámen,miska s vodou
Nic neobvyklého,ale zarazilo mě co kdo píše,někdo píše vlhčit 1 denně,někdo o tom nedá ani slovo,někdo vůbec,tak co je vlastně nejlepší?Mám vlhčit,nemám vlhčit?Zároveň,jsem se nikde nedočetl jaké má být umístění nádoby s vodou,zatím ji mám kousek od topného kamene,je to špatně nebo dobře?Nevím jestli se v té vodě chladí,nebo to slouži prostě k pití..Čekal jsem na ni dva týdny,tak že je momentálně nakrmená a rozkrmená(je to mládě).Tak že zatím spí v připraveném úkrytu..Prosím o pomoc,jsem opravdu zmatený a rád bych dělal všechno dobře.

Já mám v teráriu stále vlhký úkryt s lignocelem nebo rašeliníkem a rosím sporadicky. Řádově jednou za týden nebo dva. V období svleku častěji. Moje žofky vodu v misce využívají převážně na pití i když občas se v ní i smočí. Misky mám asi 20 cm od tepelného zdroje.

Ja dal guttce jednou mladého potkana a pekne se nechala guttka dokousat. V prirode to je asi normalni, ze ma had sramy z boje, ale když ma clovek toho svého jednoho hada a chce ho chovat celej jeho život. Tak proc ho nechat zraňovat ze, kdo by chtěl zjizvene nebo třeba jednooke zvire..

Pokud máš v teráriu vlhkost během dne cca 50-60% rosit nemusíš. Když jsem choval užovku červenou,nerosil jsem nikdy,,žádný vlhký kout jsem ani neměl.Had se svlékal naprosto bez problémů a nic mu nikdy nebylo.Prosperoval,žral Podestýlku,bukové štěpky
Topný kámen z terka klidně vyndej,je tam naprosto k ničemu,užovka ho nepotřebuje