Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lacerta bilineata - složení skupiny

Zdravím s druhým dotazem,

v květnu jsem pořídil prcky Lacerta bilineata, protože se mi zastesklo po ještěrkách. Z 0,0,4 se vyklubalo dle všeho 2,2. Podle podvozku bych to na 100% ještě neřekl, ale dvě jsou už zelené a mají výrazné hlavy a krky. Navíc se "samci" začali řezat. Jednoho jsem oddělil. Včera jsem zjistil, že jedna ze samic nahání tu druhou. Oddělil jsem tedy i tu a mám dva oddělené páry.

Původně jsem si to maloval tak, že budu mít 1,2 ve 100x50x50, což se mi teď asi nepovede. Není ta nádrž pro 1,1 moc velká - ještěrky lépe fungují v menších nádržích kvůli nemožnosti si vyhranit teritoria, je tak? Momentálně je mám v 60x40x40.

Díky.

Se tam ani neproběhnou, vždyť to budou pěkné velké ještěřice :) Vím o lidech, nebo min. o jednom člověku tady z TP, který má ve 100x50 vícerojedinců a to včetně více samců ... a množí se. Ale to pravděpodobně souvisí s těmi teritorii, byť mě i tak překvapuje, že se samci neposekají. Tím pádem tu mám tedy pár navíc...

Auri,
pokud můžu poprosit, ještě tam je jeden nezodpovězený dotaz ohledně ještěrek H.g., pokud někdo, tak Ty :)

Děkuju

u těch ještěrek to je hodně o tom, jaký má čék pár nebo skupinu. A taky o čase. U některých skupina třeba i pár let funguje, množí se a pak se najednou pozabíjí, bez jakéhokoliv předchozího varování. To, že to někomu nějak zrovna funguje totiž vůbec nic neznamená...v praxi je prostě lepší mít pár v menším. A stejně to není záruka, že se časem třeba po několika letech nedobijou. Ale to pak max. přijdeš o samici a ne o celou skupinu, z které ti pak zbyde 1 zvíře (většinou samec samože). Ještěrky prostě takové jsou, podobně jako třeba felsumy.