Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční chov

Je lepší nechat samce se samicemi celoročně v jedným terárku nebo odděleně a připustit jen k páření? Mám 4 samice a jelikož pořád kladou vejce už asi 6x tak mám o ně strach aby netrpěly, samozřejmě je krmím a podávám vitaminý aby neslábly. Děkuji

Samice se vyčerpat samozřejmě můžou i přes podávání vitamínů, celoročně bych je spolu nenechávala, samce bych k nim dala jen po simulování zimního období.Nechala bych ho tam tak měsíc, i když tuším, že zrovna samice Eublepharisů dokáží zadržet spermie na delší dobu, takže klást mohou oplozená vejce i když u nich není zrovna samec .

Samicím stačí, aby je sameček oplodnil jednou, jeho sperma si udrží ve spermatických váčcích pro oplození všech svých snůšek. Po době páření už si sameček samic nevšímá. My toho našeho máme u samic pořád a mám pocit, že je klidnější, když je má všechny u sebe (už se s nimi znovu nepáří, až další rok) - je to ostatně model, který u nich funguje běžně v přírodě.
My jsme do naší skupinky přidali samičku po době páření a tu už nenakryl - mimo dobu páření si samic zkrátka nevšímá.