Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík africký (Hemitheconyx caudicinctus) - nemoc

Zdravím, prosím neví někdo, co by mohla mít tato samička gekončíka afrického za nemoc a jak to léčit? viz. foto
Čirý hlenovitý výtok z jednoho oka ( neustále ho má přivřené ), hnisavý výtok z jedné nosní dírky (zasychá to a ucpává se jí dírka) a oteklé horní patro tlamky (vylézá jí to až ven).Má to 4 dny a jelikož se nevyprazdňuje, tak zřejmě ani nežere. Zatím nehubne.
Chovám je na písku, krmím cvrčky (2x měsíčně obalené ve vitamínech). V teráriu jsou 2 samičky a 1 samec. Tuto jsem oddělila a dala pod ní papírové utěrky, ostatní dva jsou v pořádku.

Prodejce tvrdil, že je to jeho odchov, ale říkat může co chce, že. Dva mám již delší dobu a tuhle samičku jsem si přivezla z Prahy z burzy, vypadala dobře, tohle se jí udělalo až skoro po dvou měsících. U veterináře jsem byla hned v pondělí, jak píšeš, zanícená tlamka, ale říkala, že nevypadá pohuble, možná to zkresluje ta fotka hlavy. Dostala antibiotika a pomáhám jí s krmením. Tak doufám, že se z toho vyhrabe.