Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morče - náchylný na světlo

Zdravím, potřeboval bych od Vás poradit, mám morčátko cca 1,5 roku staré a dnes jsme si všimnul že má hlavu pořád v rohu už sem si toho všimnul předevčírem ale nějak mne to neznepokojovalo. Když jsme ho dnes vzal tak jsme zjistil že mu vadí ostré světlo, které mu do teď nevadilo, má ospalky na očích a oči mírně přivřené. Je takový nevrlí, nevíte co s ním?

Tam bude problém rozhodně jinde, než ve světle...může mít v očích nějaký zánět. Morčatům se to stává třeba, když si do oka píchnou stéblo sena apod., nebo mají prašnou podestýlku. Chtělo by to fotku... Přivřené a špinavé oči ale můžou značit i úplně něco jiného, u hlodavců je to většinou doprovodný příznak toho, že něco není v pořádku.

nemusí mít zrovna kokcidie (ty se projevují dost silným smradlavým průjmem, i u morčat), ale určitě mu je šoufl, podle toho jak vypadá. Ta světloplachost je jen příznak nějakého dalšího problému, to zvíře rozhodně nevypadá zdravě...ona pokud klec stála v průvanu, tak mohlo nastydnout a ta deka logicky pomohla, Ale to je jen dohad..tohle je na veterináře, a dost urgentně, protože u morčat stejně jako u ostaních drobných savců jde všechno dost rychle.

Tak přes známeho veterináře jsme mu po telefonu vysvětlil oč jde dnes od něj dostanu kapky do očí a antibiotika, nic tím prý nezkazím a když to se to nebude lepšit tak s ním k němu zajedu. Má přikryté obrovské terásko z půlky lehkým ručníkem kvůli tmě, dnes mu hned vyměním hobliny a vyčistím celé terárko. Zatím žere v pohodě a průjem nemá.

To máš asi dobrýho veterináře,když střelí diagnózu po telefonu.....morče oplývá jednou schopností-zdánlivě v pohodě morče-druhý den mrtvý morče.Hobliny a vyčištění terárka mu nepomůže, pokud není v totál hnoji.Netroufám si odhadnout diagnózu, ale světloplachost může být něco, co kapkama do očí nevyléčíš.

Pokud to morče nevezmete na veterinu a budete pořád dokola vymejšlet kraviny a nebudete to okamžitě řešit, tak vám to morče chcípne... nekadí, má zalepený oči, naježenou srst, zjevně má i nějaký respirační problém...co si jako myslíte, že vám tu kdo poradí za zázrak? To morče má evidentně problém, já osobně si myslím, že je plné parazitů, nebo že má nějaký zápal. A to bez veterináře nevyřešíte.