Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rekultivace pozemku s ohledem na Lacerta agilis

Dobrý den,
Zakoupili jsme domek se zahradou, na které je k naší velké radosti poměrně slušná populace ještěrek. Jak to tak bývá, předchozí majitelka prováděla pouze základní údržbu, tudíž je zde mnoho a mnoho práce. Na zahradě máme "sklépek" polozapuštěný do země, zasypaný asi 30-ti cm zeminy. Na sklépku je skororozpadlá zděná udírna, na zemině roste v podstatě jen mech. Potřebujeme tedy zbourat starou udírnu, strhnout mech, navézt novou zeminu a osázet. Jenže jsme si všimli, že právě toto prostředí se ještěrkám velmi líbí. Můj dotaz tedy zní: Kdy je nejvhodnější doba pro výše popsanou rekultivaci? Nechceme narušovat např. líhnutí, zimování, či jiné důležité životní cykly těchto krásných tvorů. Děkuji za rady.

nejlíp z jara, když ještěrky vylezou ze zimovišť, ale ještě nekladou vejce. Je to ta doba, kdy je přez den teplo a v noci už nejsou větší mrazy. JInak když jim zbouráte tu udírnu, tak by pak bylo dobré jim tam někde udělat místo ní nějakou umělou skalku.