Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov kobylek - vajíčka

ZDravím!

Prosím Vás o radu, ohledně uchovávání vajíček kobylek.
Měl jsem samičku a samce kobylky zelené. Samec Dnes na samičku po dlouhé domě zaútočil a začal ji jíst.
Když jsem mu ji odebral, zjistil jsem, že má v sobě vajíčka.
Poradíte mi prosím, jak mám Vajíčka připravit abych je mohl nechat vylíhnout? (Půda, vlhkost atd...)

Předem děkuji za odpověď! :)

jenže ještěrka není kobylka. Navíc ani u plazů se po císaři pre/post mortem vajíčka vždycky nepodaří zachránit. Ono to je totiž dost složité a i u těch plazů se vejce musejí vyndat včas, než se v mrtvém těle udusí. Navíc v těle jsou vajíčka uložena v blánách vejcovodů, z kterých se musí opatrně vyjmout a očistit bez poškození vejce. Pokud na nich ty blanky zůstanou, tak se vejce udusí nebo je zničí bakterie z těch blan, které se samože začnou rozkládat. To je 1 věc, další je ta, že když samice vejce klade přirozenou cestou, tak je obalí ochrannou slizovou blankou, ta při vyndání přímo z těla chybí a vejce tak zůstane nechráněné. takže ikdyž přežilo a začne se vyvíjet, tak není záruka, že ho během inkubace nenapadnou plísně atd.

Jak už jsem psala, ona to není sranda ani u těch plazů a u hmyzu je to prakticky nereálné.