Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Literatura o australských krajtách a nemocech plazů

Dobrej podvečír,
chtěl bych si pořídit nějakou kvalitní literaturu o chovu a etologii australských krajt. Na internetu jsem našel českou stránku, která některé knihy o chovu australských krajt nabízí (repnat.cz) a zaujaly mě tyto dvě. Bohužel ale nevím, jestli se alespoň jedna z nich zabývá i rodem aspidites. Nemáte někdo tyto knihy doma, nebo jste je alespoň měli možnost někde prolistovat? Budu rád i za nějaké jiné typy na kvalitní literaturu.

ELLIOTT, A.: A Guide to Australian Pythons in Captivity
http://www.angusrobertson.com.au/books/a-guide-to- australian-pythons-in-captivity-adam-elliott/p/978 0987244772

SWAN, M.: Keeping and Breeding Australian Pythons
http://www.amazon.com/Keeping-Breeding-Australian- Pythons-Mike/dp/0980366704

Dále bych si ještě rád pořídil i literaturu, která popisuje a zabývá se nemocemi terarijních zvířat. Na internetu jsem narazil na tuto, která mě zaujala. Jaký je váš názor? Opět budu rád, když mi eventuelně poradíte nějakou jinou knihu o nemocech terarijních zvířat, ale tady už bych raději chtěl nějakou v českém jazyce a nejlépe i ilustrovanou.
http://www.databazeknih.cz/knihy/nemoci-obojziveln iku-a-plazu-114565

Předem děkuji.

Doporučuju
MUTTON, M., JUSTIN, J.: The Complete Carpet Python. A Comprehensive Guide to the Natural History, Care and Breeding of the Morelia spilota Complex

Perfektně zpracované, přehlené nacpané informacema včetně např. vývoje a šíření Morelií po austrálii. Zabývá se sice pouze komplexem M. spilota a M.carinata, ale třeba informace o ekologii a chovu M.s.spilota nebo právě M. carinata byly alespoň pro mě přelomové. Ve stejné edici vyšla i kniha o Antaresiích.
Připojím se taky s dotazem - nevíte o nějaké kvalitní literatuře o tmavkách ? Nemyslím knihy typu anglická slátanina na 60ti stranách formátu A5 s fotkama 3X4 cm. Díky.