Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké ještěry

Ahoj všichni, tak si tak přemýšlím, co za další dva druhy ještěrů by se mi líbili do stěny tří terárií, v jednom mám pár Anolisů equestrisů.Do druhého by se mi líbil pár Phelsum madagascariensis a do třetího nevím.Rozměry jsou 85 x 80x50 (v*š*h), jsou vybaveny zářivkami, původně jsem myslela, že jsou vybaveny jen dvě a třetí ne, ale po vyčištění se objevila i ta třetí, přemýšlela jsem o Eublepharis macularis, ty jsem měla, ale zase škoda nevyužít té zářivky.Máte prosím tipy? díky

Pro jeden pár musíme založit terárium o minimální velikosti alespoň 160 x 100 x 100 centimetrů.

jo, tak v těhle rozměrech se ten pár akorát tak úspěšně zabije...pro většinu lacertidů obecně platí, že menší ubikace je lepší, protože tam pak zvířata nejsou vůči sbě agresivní. Kdežto ve velké ubikaci si vytvoří každé bvlastní teritorium a akorát se zabijou.