Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepékání substrátu

Dobrý den, je prosím nutné přepékat písek, hlínu, štěrk pro želvy když jsou to mláďata? Byl jsem u Z. Přikryla a ten pro juvenily přepéká v mikrovlnce lignocel. Ale když zase třeba potřebujete 300 l substrátu, tak to asi těžko přepečete.
Děkuji.

ne není to nutné, v přírodě jim ten substrát taky nikdo nepřepéká.. Co se týče toho ligna, tak oni někteří obchodníci prodávají pod zvřata zahradnické ligno, které je sice levnější než to chovatelské, ale většinou je kontaminované plísněma a pak záhy zplesniví, proto je lepší ho přepéct. Ostatní substráty není potřeba přepékat.