Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vytápění želva žlutohnědá

Dobrý den,
chtěla bych se poradit ohledně vytápění terárka naší želvy žlutohnědé. Doposud jsme používali klasickou terra výhřevnou žárovku, ale nyní bych ráda přešla do vytápění terra zářivkou. Jen jsem našla, že výrobce dělá výkon max 40w, což se bojím bude málo, jelikož nyní používáme žárovku cca kolem 60W a máme v nejteplejším místě máme těch 38°C. Mám obavy, jestli zářivka dokáže vyvinout stejou teplotu i s nižším výkonem. Terárko je velké asi 120x50x50. Pokud máte někdo zkušenosti s trubicovým vytápěním, budu ráda za jakékoli zkušenosti. Děkuji

U graeky je vytápění zářivkou nesmysl, to by mělo význam u některých pralesních želv. Ale určitě ne u druhů ze suchých stepních oblastí, které prostě potřebují lokální zdroj tepla, kde se mohou vyhřát. Takže lineárku na dosvícení a jako lokální zdroj nejlépe výbojku vč. UV složky.