Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem súrodenci

Dobrý večer, tak ma napadlo, že som sa nikde nedočítala ako založiť chovnú skupinku suchozemských korytnačiek. Keď si kúpim súrodencov a časom zistím že je to pár, nevadí to? Skúšal sa tým už niekdo zaoberať? Pri cicavcoch sa môže narodiť degenerované potomstvo. Ako je to u korytnačiek? Vopred ďakujem za Vaše postrehy, možno to zaujme viacerých z Vás :)) Wanda

Co to má být za želvy, tedy druh? Pokud se jedná o nízké F (tedy generaci v lidské péči), tak to moc nevadí. Na 2.str zase třeba u běžnějších druhů je zbytečné to dělat, když se dá dokoupit nepříbuzná parta dalších mláďat od jinud. Ale to je spíše rada pro někoho, kdo je plánuje v budoucnu odchovávat.

JInak pokud si chceš koupit 2 želvičky ze stejné snůšky od 1 chovatele, tak to na 99% pár nebude ;-)