Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graptemys kohnii - zimování?

Zdravím. V létě mi přibyla od známých nechtěná želva mapová nepravá. Dala jsem jí do jezírka k Trachemyskám a kupodivu tam spolu bez problémů fungují (žádná agrese, ani při krmení). Jenže o chovu tohoto druhu je na internetu poměrně málo informací. Tady na poradně jsem se dočetla, že jsou náchylnější na teploty - to znamená: mám jí z jezírka (na Kutnohorsku) už stáhnout? Letos to s teplotama není nijak valny.... Trachemysky tam budu ještě nechávat. A jak to je u tohoto druhu se zimováním? Ano/ne? Díky za odpovědi.
Změna předmětu, původně: graptemys koohni - zimování? (Aurifer)

Ještě ji tam můžeš klidně nechat...ony jsou dost otužilé. Sice ne na tolik, aby tu běžně přežívaly dlouhou a tvrdou středoevropskou zimu jako nádherňačky, ale teď je pořád ještě dost teplo. Dospělá holka to v pohodě zvládne. Zimovat ale jen na měkko.