Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o radu

Zdravím všechny chovatele.
obracím se na vás s dotazem, prosbou o radu.
Choval jsem hroznýšovce duhového, pak přišla do mého života slečna a samozřejmě trpí fobijí na plazy a hlavně hady, tudíš mazlík musel pryč, naštěstí zkončil v dobrých rukou. Mě doma zůstalo terárko šxhxv 85x65x60 a je na něj strašnej podled jak je prázdné. Slečna mi dovolila ještěrku. je nějaká možnost sehnat ještěrku, která by se dala naučit na ruku jako můj mazlík? a bylo by pro ni vhodné mé terárko? předem děkuji za odpověď a nezlobte se na mě moc, v ještěrkách sem uplný začátečník.

Všeobecně terarijní živočichové nejsou moc přítulní. K tomu slouží spíše kočka, pes, nebo morče. Viděl bych spíše označení "méně stresovaní živočichové", které lze vzít do ruky aniž by "dostali infarkt". :-) Do tohoto terária mne napadají agamy vousaté. To bývají většinou salámisti.

Na fobii je nejlepší si to zvíře prostě pořídit :-)
Jsem arachnofobik chovající pavouky. Jednu subadultní auratu už zvládám doma sama a pár prcků v max 9. svleku za asistence přítele :-) Sice je to občas s řevem a snahou prchat, ale zas dost sranda :-)