Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želví stůl pro T.he

Dobrý den,
Chtěl bych postavitt želví pro T.hermanni o roměrech 130x70 pro skupinku cca 6 mláďat.
V místnosti kde chci udělat ž.s je cca 20 °C přes den v noci je tam cca 19°C v zimě se teplota pohybuje kolem 17°C.
Myslíte že je to dobré pro T.he ?
A dále bych se chtěl zeptat jestli by stačilo svítít pouze výhřevným zdrovem (40W) a jako UVB repti-glo 150 ?
Pod zdrojem by tedy bylo cca 35-40 °C a v chladné části cca 20 °C (přes den). Myslíte že je takový teplotní rozdíl vhodný pro T.he s nočním poklesem na 20-19 °C.
Děkuji za odpověďi.

Pokud chcete pro T. h. pouze želví stůl (bez možnosti venkovního výběhu), obávám se, že to nebude to pravé ořechové. Pro Vaše rozměry zvolte jednoznačně UV výbojku, Terrasaur 160 W by tam měla stačit. Bodovka 40 W je moc málo, 20°C je pro celou chladnou část málo, proto silnější zdroj tepla. V nejchladnějším koutu by tato teplota být mohla. Noční poklesy mohou být i výraznější.

Děkuji.
Venkovní výběh máme na zahradě ;-) a toto bych plánoval tak na cca 3 roky pak by byly non-stop ve výběhu+zimování
Chladnou část jsem myslel spíše takto :
Od výhřevky by se to postupně sestupovalo (např- 25-23°C ard..) Takže by tych 20 bylo naprosté minimum.

To je také cíl, vytvořit různé teplotní gradienty, ale 40 W žárovka Vám to na přijatelnou teplotu vyhřeje tak maximálně do půl metru (a to možná ještě přeháním), zbytek bude právě 20°C a tam Vám želvy moc nepolezou. Proto je třeba pořídit silnější výhřevný zdroj a nejlépe právě UV výbojku. A Reptile 150 také není nic moc, takže UV výbojka bude nejlepší volba.

Edit: Ještě doplním, že je nutné denní světlo - lineární trubice denního spektra.

Ta 160Wka je zbytečná. Svítí to jak bludička a žere jak otesánek ;-). Pravdou je, že než ten kompakt, byla by lepší výbojka, bude stačit ale Solar Raptor, nebo Sun Lux 50Wka, maximálně 70Wka, výhřevnost stejná, neli větší, výrazně lepší světlo a poloviční či třetinová spotřeba. Co se té teploty týče, buďte v klidu, mláďata budou velkou část dne nakýblovaná pod lampou, jenom ležet a vyhřívat se, když jim bude horko, popolezou a prostřídají se. Pokud by na noc byla teplota příliš nízká, můžete nad druhou část dát třeba infra zářič, který jim to v noci trošku ohřeje.