Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vipera berus bosniensis

Ahoj, poradil by jste mi někdo s legislativou k tomu to poddruhu? Co jsem zatím zjistil v Citesu nejsou,celníci k nim nic nemají a na našem území také nežijí(tudíž by se na ně neměla vztahovat ochrana nominátních). Případné informace o stavu v sousedních státech nebo evropských směrnicích vítám.
Díky

posílám zdar na krásné téma, resp. geniálního taxonu..., měl sem kolíbku vedle terárka s bosandama, myslím, že bude-li zajištěn pro úřad uznatelný původ zvířat (asi nějaké zahraničí či dovoz zaštítění institucí), nemusel by být problém sehnat vyjímku, počítal bych určitě s podmínkou rozhodnutí a nevypouštění do volné přírody či křížení s nomin. poddruhem apod... (pokud by teda úřada při udělení výjimky přemýšlel), další generace již vzatá do evidence by už dalším majitelům vše usnadnila, u tothoto taxonu bych určitě držel lokalitní zvířata, tvoří to v areálu mnoho zajímavých lokálních řekněme... aberací...
držím palce a těším se na foto v sekci "pochlubte se - jedáci"