Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kinixys belliana

Dobrý den,
na teraporadně jsem již nalezl několik vláken o tomto druhu, ovšem místo abych je oživoval zakládám další protože mne zajímají konkrétní otázky a odpovědi, které jsem v nich nenašel.

1. Je pro tento druh lepší klasické skleněné teráriu, terárium z osb desek nebo želví stůl?

2. Jak je to s letněním tohoto druhu , o tom je toho i na internetu celkem málo a moc se to nedoporučuje tak jaký máte názor, případně zkušenosti?

3. Jaké teploty platí u tohoto druhu (teploty jsem nalezl pouze u jiných druhů)?

4. Jaké vlhkosti platí u tohoto druhu?

5. Jaký substrát je vhodný k užití u tohoto druhu?

6. Jak veliké terárium je optimální + výbava (je to údajně čilá želva i k večeru) tak jestli má nějaké speciální požadavky?

7. Jak je to s evidencí tohoto druhu (nenašel jsem ji v CITES tak předpokládám pouze chovnou knihu)?

Děkuji moc za případné informace
Změna předmětu, původně: kinixys belliana (Radar14)

Krásný :) u nás vyskočila druhá asi tři týdny po první ( byli jsme na dovolené) . Obě mláďata někdy až překvapivě vitální :) Omlouvám se za odkazy, le už sem neumím vložit fotku
https://www.facebook.com/zelvy.cz/photos/a.1458318 121048121.1073741846.1375966185949982/175535657134 4273/?type=3&theater
https://www.facebook.com/zelvy.cz/photos/a.1376039 629275971.1073741829.1375966185949982/175534930467 8333/?type=3&theater

taky moc pěkné :beer::-) Akorát já ta mladší mláďata nenechávám dohromady s těmi staršími, protože je ta starší mláďata někdy šikanujou a jedno mi i pokousala. Občas se tam mezi nimi najde nějaký terorista, takže to buď řeším oddělením šikanovaného, nebo teroristy, podle toho jaké ta mláďata mají vztahy ve skupině. A letos jsem musela oddělit i adult samce, páč ho pro změnu začly řezat samice, už jsou asi zase březí tak jsou protivné.

Samice je u nás jedna dračice, druhá submisivnější. Snáší opakovaně pouze ta průbojnější. Samce mám zvlášť většinou a ti jsou v pohodě. Mláďata zatím spolu, ale taky pozoruju, že to starší je dominantnější a umím si představit, že se ještě staršíma by to mohl být problém. Jsou to hrozný draci, už jsem poučená, z ruky nekrmim, ten první mi i už visel na prstu :-D

jo to u mně je to podobně, ta submisivnější samice co jí říkám "prdelatá" měla snůšku zatím jen 2x a klade hlavně ta dominantnější "drsoňka". Ale samec ji také přednostně páří, na té druhé jsem ho viděla jen jednou. Jinak už mi na ruce visela i ta dospělá "drsoňka" a teda nic příjemného :-D A to jsem tam jen sbírala bobek. Rozhodně jsem nečekala, že po mně vyjede, když byla moje ruka v dosahu její tlamy... ale prostě vypálila a zakousla se mi do ní :-)