Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kinyongia fischeri- odchov

Zdravim ve spolek. Mate nekdo zkusenosti s inkubaci K. fischeri ? Mam 8 vajec od samice z importu. Uz tri mesice jsou v inkubatoru kdy teplota je 24-27°C a vlhkost cca 70-80%. Zatim vypadaji dobre, rostou. Nikde jsem se nedocetl jak se inkubuji , jestli maji diapauzu treba jako u pardalu, apod. Budu vdecen za kazdy poznatek.

Nikto sa k tomu nevyjadril, tak napíšem čo som čítal v knihe Chameleoni od Nečasa. Nie je to z mojej skúsenosti, takže za to neručím, ale píšete, že ste sa o inkubácii nič nedočítali, tak aspoň niečo.

Konštantné teploty okolo 26 °C vedú k odumretiu zárodku. Zvyšovanie teploty v priebehu inkubácie sa zdá byť dôležité pre správny vývoj. Zo začiatku sa vajcia inkubujú pri denných teplotách okolo 22 °C s nočným poklesom na 17 °C a po šiestich mesiacoch sa denná teplota zdvihne na 25 °C.