Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč se mě morče bojí ?

proč se mě morče bojí ? Mám morče 1 týden a moje morče se mě tak bojí že vždycky když jsem v pokoji kde je morče tak zaleze do domečku a když ho chci krmit z ruky tak k mojí ruce ani nepřijde a nevím jak si na mě má zvyknout když chovatelé radí že ho mám krmit z ruky a podobně ale to nefunguje . A pořád píská a tak jakože kňourá a kvíká , když ho chci uklidnit tak zaleze do domku a když odejdu tak pořád do kola. STRAŠNĚ VÁS PROSÍM PORAĎTEMI
DĚKUJI ZA ODPOVĚDI
Změna předmětu, původně: morče (Kurt)

Dej mu čas ať si zvykne na nové prostředí. Chce to prostě jen trpělivost, ono si zvykne. Některé morče si zvykne za pár dní jinému to trvá déle. zbytečně ho neplaš a nevytahuj, ať má čas se rozkoukat. Můžeš mu zkoušet z ruky nabídnout nějaké dobroty - jablíčko nebo list pampelišky. Nedělej prudké pohyby a klidně na něj mluv ať si zvykne i na tvůj hlas. Uvidíš že se brzy nechá krmit z ruky a hladit.... :-)