Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon ma červené oko

Dobrý den, prosím o radu, můj chameleon posledni 4 dny ma zavřené levé oko, málo kdy ho otevírá a všiml sem si že ho má červené. Mám žárovku repti glo 5.0 compact rozměry terária 106x60x60. Prosím o radu čím by to mohlo výt. Děkuji

Oko mi popálený nepřijde, ale taky bych řekla, že jinde už se pálil..
Možná ta fotka zkresluje, ale ten chamík mi nepřijde uplně v kondici.. Jak dostává vápník a vitamíny? Jak krmíš?...

Jinak moje nejoblíbenější univerzální kombinace na neduhy s očima je ophtalmo septonex v kapkách a domácí konopná mastička. Ale čistě zavřený oko bez nějakýho hnisu, ospalek apod. může značit i vnitřní problém.
Určitě bych pořešila to dosvětlení a větrání - jak moc velký teď je?