Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba pozadí do terária z tvárnic Ytong

Dobrý den, měl bych prosím dotaz,
jaký je prosím postup výroby pozadí do terária z tvárnic Ytong? Nechci si udělat přímo pozadí, ale pouze úkryt, konkrétně pro želvy. Zajímalo by mě prosím, čím se k sobě tvárnice spojují a jak se dají přilepit na sklo, jaké lepidlo se dá použít na posypání povrchu pískem a jakým nezávadným bezbarvým lakem se to dá natřít na závěr, aby to bylo voděodolné a otíratelné. Prohledal jsem toho hodně i tady na TP a nikde to nemůžu najít. Tak kdyby s tím měl někdo zkušenosti a věděl jak se to dá kvalitně udělat, tak bych byl rád za radu.
Děkuji.

Zkušenost s tím nemám, ale tak selskou úvahou. Lepit k sobě a ke sklu asi lepidlem, které je vhodné pro lepení podobných materiálů, tedy třeba k přilepení něčeho na beton, zed apod. A jak psal už někdo výše, na povrch asi klasicky lepidlo na dlaždičky akorát asi víc, protože toho dost ta tvárnice nasaje a na to pak jakýkoliv lak určený na podobné povrchy s atestem na hračky, nebo s vhodností použití do míst, kde přijde do styku s pitnou vodou.

Co se týče lepení a úpravy povrchu se stačí zeptat v nějakém hobbymarketu, co nejedovatého použít do dětského pokojíku k malým dětem. Ale jinak s Ytongem můžeš pracovat uplně stejně, jako když máš pozadí nebo úkryty z klasického polystirenu a lepidla na dlažbu. Na lepení se dá použít buď ta pěna jak psal kolega výš, nebo přímo rovnou to lepidlo na kachle s Duvilaxem, pak to tím popatlat celé (vznikne "umělý kámen"). Ono to totiž drží jak čert i na skle. Dotónovat se to pak dá barevnou spárovačkou, nebo třeba posypat pískem- tam už se fantazii meze nekladou. Ale spárovačka se lépe čistí než písek. A přetřít ještě jednou tím Duvilaxem, pak to půjde i otírat. Ikdyž u želv je to asi jedno, ty povrchy neosírají jako třeba někteří ještěři.