Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deformace prstů mláďat leguánů.

Ahoj potřebiji poradit. V Červnu jsem si koupila na burze 2 mláďata leguánů. Byla naprosto v pořádku. Všechny prstíky vše ok. Po čase ale začal jeden prstík usychat. Pak ne jedné tlapce se vytvořili jakoby bouličky na prstu a nezi něma prst zaschl a odpadl. Jeden má už na jedné tlapce jen pahýlky :-( . Terárko mám dost veliké. Mám tam kmen i rošt ne odpočinek. Nad tím je výhřev. Zadní stěnu mám z plastového pletiva. Takové to zelené pletivo s menšíma očkama z Hornbachu. Někdy jsou leguáni na tom pletivu zavěšeni. Jeden má špatnej jen jeden prstík ale druhej má na jedné tlapce už jen pahálky a na druhé má taky usychající prstík. Krásně rostou a na první pohled se jim daří. Nevíte co se jim mohlo stát? Kde je chyba nebo je to nějaká nemoc? :-( Děkuju

Dejte sem pokud možno ostré fotky ubikace a těch paciček, podle toho se to lépe posoudí než podle popisu. Ale nejčastější příčiny odumírání prstů právě bývají jak už psali oba kolegové výš - špatná vlhkost a následné zaškrcení prstů nesvleky nebo úrazy z nevhodně zařízené ubikace. Popř. i kombinace obojího...každopádně jste to měla začít řešit dřív, než když už zvířata zbytečně přišla o prsty.