Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - chov

Dobrý den, chovám Gekončíka nočního a krom této ještěrky nemám žádné zkušenosti s teraristikou.
Chtěl bych si pořídit Gekona Řasnatého, ale alespoň 2. ( aby jednomu nebylo smutno :) ).
Je lepší mít dvě samice, anebo samce a samici ? Terárium bude 45x45x50. Přirozeně bych volil samce a samici, ale nechci mladé. Předpokládám, že pokud chovatel nechce mít malé gekony,tak jsou lepší dvě samice, než nechat usychat vejce.

Děkuji Ježíšek J.
[mod]Změna předmětu, původně: Gekon Řasnatý - chov (cejna)[/mod]

Ještě prosím,abych využil vlákna... Mé terárium má o 10cm menší výšku, než která je uváděna jako doporučena.
Je to podstatný rozdíl, nebo když páru pagekonů poskytnu dostatečné místo, například ubráním některých věci, až budou dorostli, tak to bude stačit ?