Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení druhu ještěrky

Dobrý večer, na chodníku jsem našel před několika okamžiky toto stvoření. Poradí někdo co to je, případně co to chce? Děkuji. zn. je to zjevně mladé, max 10 cm i s ocasem. Barva foto docela sedí, taková "průhledná" písková.

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v /t1.0-9/10675686_10202612647386501_289710746571128 8723_n.jpg?oh=620e3791e3923265e6720f25f4ac3ccf&oe= 54C432F9

Jj, je to čolek T.vulgaris. Touhle dobou vylézají z vody a připravují se na zimování. Ten čolek si chce najít úkryt na zimu. Takže jestlis ho chytil, tak uděláš nejlépe, když ho zase pustíš někde poblíž místa, kdes ho našel, aby to do zimy stihl.

jak kde, no...někde vylézají už v létě, jinde až na podzim když hledají zimoviště. Ale je fakt, že tohle zvíře už je plně přeměněné na suchozemskou fázi, takže může být z té vody už dýl.

Což je ale celkem jedno, tazatel by ho měl nechat někde tam kde ho našel, aby se ten čolek stihl zazimovat.