Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním pískomila bledého, Gerbillus perpallidus

Zdravím všechny,
sháním pískomila bledého (Gerbillus perpallidus) jako dárek pro svou ženu. Ideálně pár. Jednoho jsme mívali, dožil se dosti požehnaného věku, ale nikdy se nám nepodařilo jich sehnat víc. Burzy občas navštěvujeme, nikde jsme tento druh neviděli, stejně tak procházení internetových nabídek u nás ani v zahraničí nic kloudného nepřineslo. Co jsme se koukali, tak už ani v pražské zoo je nemají. Jakékoli rady či dokonce přímo kontakty na chovatele s odchovy uvítám.
Předem díky
Adam

Ještě před pár lety jich tu bylo celkem dost, v současnosti už v soukromých chovech prakticky nejsou. Měla je ale Zoo Plzeň atd, zkus se poptat tam. Nebo pak v Německu, tam je pořád ještě dost chovatelů má. tady v ČR většina savčákářů přestala chovat nebo omezila chovy.