
Trimeresurus albolabris
Jak jsou náročný na chov a jak to je zjejich agresivitou
Změna předmětu, původně: Trimeresurus Albolabris (Radar14)
Jak jsou náročný na chov a jak to je zjejich agresivitou
Změna předmětu, původně: Trimeresurus Albolabris (Radar14)
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Pokud máš tyhle nejasnosti, tak bych počkal pět šest let a pak se do nich v klidu pustil...
Tak já jedaky mám ale chtěl bych zkusit náky stromaky slyšel sem ze sou dost nachylný
Vsechno je nachylny, kdyz se chovaj v blbejch podminkach.. Albolabr je v mych ocich, neznicitelnej had, kterej ma smulu ze stoji pet stovek..
Albíci jsou super..moji první jedáci
aneb zelený není nikdy dost 
)


Nároční určitě nejsou, nějakou dobu jsem je měl v plastových boxech (samo přiměřené velikosti), až na to, že nežrali a já je musel chvilku futrovat (po korálovkách krásná práce, jen ty nervy
Teď žerou jako diví, zvládají myši a samec je okolo 50cm a samice aspiruje na 80cm, mají 15 měsíců
Na háku drží krásně, jen je na něj z větví dostat, ale mám už fígl, kdy to jde samo..oproti cerasteskám lepší manipulace..
A že by stříleli, to se mi nestalo, většinou leží na svých oblíbených místech a až večer začnou šmejdit, většinou tak po týdnu od krmení..
Jediný co se mi nezdálo byla slabá výhřevná žárovka, tak mají jen zářivky, který vršek terária "vytopí" na nějakých 30°C a směrem níže je gradient k nějakým 22°C (dříve ani lokální místo nevyužívali a trávili na svých místech)..
Spíš ale jde o to, jakou kvalitu zvířat můžeš dostat za 500,-, jestli to nejsou durch prokřížený druhy
No každopádně i když pro některý jsou to "obyčejný tupý" zvířata, jdu do nich znovu
Ale k zadavateli: Pokud máš doma jedáky, tak zrovna k těmto druhům je na netu mraky informací a pokud člověk není "blbej jak troky" tak si to vše dá sám dohromady
A jen tak pro info, nemá někdo k prodeji knihu Asian Pitvipers od pánů A. Gumprecht, F. Tillack, N. L. Orlov, A. Captain, S. Ryabov?? Dík
Co jsem vedl debatu na téma čistý albolabr,tak byl závěr,že čistý albolábr v chovu snad ani neexistuje. Oni se ochotně a plodně kříží i s jinými druhy trimoušů. Není to tak dlouho co jsem viděl fotky odchovu albolábr x purpurák. Když se podívám na svojí samici,tak má na těle několik šupin čistě žlutých. Což dává indicii na insulára v některé z generací.
raddei, ale jsou jsou čistý albolábři v chovu. Ale co se týče těch dlouholetých odchovů tak opravdu se to míchalo se všim možným, stejnegereáči, purpureomaculati, insulaři klidně bych řekl, že i s vogelákama atd.
Nějaký fotky kdyžtak můžu udělat čístých albolábrů, ale trochu menší formy než na co jste tu zvyklí
Fotky klidně dej pro srovnání
,ale i tak si myslím,že s čistou formou to nebude žádná velká hitparáda.
Tak "čistí" albolábři v chovech samozřejmě jsou, lokalitní zvířata. S těmi ostatními nejčastěji chovanými je to jako s mix-hroznama, "albík domácí"- kříženec zvířat z X lokalit a v současnosti i druhů. To, co byl dříve všechno albík, tedy i insuláři atd. Kříženci insulárama se ale dají docela dobře poznat, maj na hlavě žlutou linku.
Aury: díky za info k rozpoznání alb x insu. Toho dojmu jsem nabyl zrovna z rozhovoru s tebou,kde jsi mě sama upozornovala,i u importů na početné dovozy kříženců z odchytu. Holt jsem to pobral ve větším měřítku,než je zřejmá skutečnost.
Sorry za částečnou mystifikaci
Je fakt, že z těch indoneských inportů to není moc jistý, ale pokud se ti povede sehnat zvířata z lokalit, kde nemají šanci se potkat tak máš jasno. Ale o víkendu vám vyfotim ty prozatim moje zelený krysoně.
Chcem sa Vás spýtať,že či neviete podľa foto s čím môže byť krýžená táto mladá samička?Alebo to takto je asi ťažké určiť? Ďakujem!
Měl bych krásného zdravého samce na prodej, dohoda jistá, tel.: 777006919, raději SMS