Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uv zarivka pro leguany

potrebuji poradit,vybiram uvb kompaktni zarivku pro leguany,ale nevim jak silnou pro jak velke zvire,mam dospeleho a parmesicniho prcka,zatim zvlast,tak budu muset poridt dva zdroje,pro velkeho to bude asi reptile uvb 200 26w a pro pro mlade jakou?ve stejne sile je i 13w nebo mam poridit uvb 150 nebo 100??dik

výbojky Terrasaur jsem měl 3 ks a už nikdy více. Jedna svítila půl roku, druhou jsem vyměnil jelikož vydávala záření UVB pouze do jednoho bodu cca 1 cm a od tohoto bodu 10% výkon, ta třetí svítila 15 dní jeden den se po tříhodinovém blikání rozsvítila ale už bez UVb složky, pouze hřála topná spirála, UV odešlo. Měřák mám stejný jako ostatní chovatelé, a radši bych doporučil používat kvalitní Reptile kompakty.
Závěr....nejsem tak bohatý abych šetřil na levných pasvilech.